Ne mokslo rezultatai, o dėmesys vaiko emocijoms padės suprasti, kad metas keisti mokyklą

8/17/2020

"Apie tai, į ką reikia atkreipti dėmesį, jei vaikas nenori eiti į mokyklą dėl rimtesnių priežasčių nei tingėjimas, ar mokyklos keitimas vaikui tikrai yra skausminga patirtis, o jei mokyklą nutarta pakeisti, kaip tėvams palengvinti šį procesą, pasakoja Depresijos gydymo centro įkūrėja ir psichologė Aušra Mockuvienė. Taip pat savo patirtimi dalinasi mamos, kurios priėmė nelengvą sprendimą pakeisti vaikų mokyklą pradinėse klasėse.
<...>
V. Andziulevičienė teigia, kad būtent skirtingas mokymo būdas ir vertybės padėjo jai apsispręsti leisti savo jaunėlį į kitokios pedagoginės krypties mokyklą.
„Pamenu, nuvykau į Vilniaus Valdorfo Atviroji Mokykla pasikalbėti. Ką pirmiausia ten pamačiau? Ogi vaikus – laisvus, drąsius, mandagius, nebijančius pasakyti savo nuomonę. Tokius vaikus mačiau pirmąkart gyvenime, nes jie buvo toks ryškus kontrastas su ankstesniąja mokykla. Man nebeliko jokių abejonių“, – prisimena moteris.
Nors pirmieji metai naujoje mokykloje nebuvo lengvi, V. Andziulevičienė džiaugiasi pokyčiais: ramesniu, atsipalaidavusiu, pasitikinčiu savimi ir mąstyti besimokančiu sūnumi. „Beje, tai pastebėjau ne tik aš, bet ir seneliai!“ – su šypsena pridūrė pašnekovė."

Visas straipsnis čia.