Trečiasis septynmetis

Nuo 14 iki 21 metų įvyksta tikras pokytis susijęs su sielos gyvenimo gilėjimu. Pojūčiai, troškimai, instinktai, jausmai tampa stipria varomąja gyvenimo dalimi, pradeda kilti klausimas „Kas aš esu?” Trečiajeme septynmetyje vystosi apatinės pilvo dalies organai, ypač lytiniai organai, raumenų ir galūnių sistemos. Tai organai, kuriais mes keičiame pasaulį.

14-21 metų jaunuoliai tarsi eina nematoma linija, kurioje vienoje pusėje yra vaikystė, o kitoje – pilnametystė. Bet kurią akimirką jie gali peršokti į kurią nors pusę ir suaugusiųjų užduotis yra suvokti, kurioje pusėje jie yra, ir atitinkamai su jais bendrauti. Jaunuoliai jaučiasi suaugę, jie yra įžeidinėjami, kai su jais elgiamės kaip su vaikais, o jei akimirką mėgaujasi vaikišku elgesiu - beprasmiška iš jų tikėtis brandesnių veiksmų. Drausmė ir ribos šiame amžiuje yra itin svarbūs.

Paaugliai dabar blaškosi tarp dviejų priešingų jėgų: viena vertus, idealaus žmogaus, o iš kitos – lytinio potraukio pažadinimo. Siela bando rasti pusiausvyrą ir tai neretai virsta maištu. Kuo laisviau jaunuolis jaučiasi namuose, tuo mažesnė tikimybė, kad jam reikės ieškoti išorinės laisvės.

Šiuo etapu žmogui labai svarbu gebėti nutraukti bambagyslę, atsiskirti nuo tėvų emociškai, fiziškai, nes artėja aktyvus pasaulio užkariavimo periodas.

Trečiame septynmetyje žmogus ieško idealo ir tuo metu nėra taip svarbu, ar tai yra gera, gražu, svarbiausia – ar teisinga. Dabar jaunas žmogus ieško tiesos tame, ką mes sakome ir darome. Tiesos ir autentiškumo ieškojimas turi tris aspektus: mokslinę tiesą, fiziologinę ir dvasinę tiesą.

Sakome, kad apie 21 metus galutinai sukaulėja žmogaus momenėlis, tai simbolizuoja žmogaus atsiskyrimą, suaugimą ir susiformavimą. Prakeliavus tris septynmečius mums suteikiami trys žmogiškajai rūšiai priklausantys principai: gėris, grožis ir tiesa.