Metų ritmas

Visa, kas gyva ir juda, turi ritmą: planetos, žvaigždės, žemė, jūros, augalai, vabzdžiai, žvėrys, žmonės. Gyventi ir gerai jaustis galime tol, kol turime savo individualų ritmą. Jis mums padeda išsaugoti pusiausvyrą, susikaupimą, ramybę, gerą sveikatą ir savijautą.

Laikantis metų ritmo geriau pastebime aplinkos pokyčius, geriau pažįstame save bei mus supančią gamtą. Vaikams ritmas padeda jaustis saugiau, sutelkti dėmesį, tobulėti, augti ir vystytis. Metų ritmas Valdorfo pedagogikoje išgyvenamas švenčiant pačias įvairiausias šventes.

Atvirojoje mokykloje švenčiamos šventės

Šventės yra svarbi, ritminga Valdorfo pedagogikos ugdymo dalis. Jos padeda susieti žmonijos stebėjimus ir sąmoningumą su šilumos ir šalčio, šviesos ir tamsos, gimimo ir mirties, sėjos ir pjūties ciklais gamtos ritmuose. Švenčiant šventes puoselėjamas vidinis vaikų, mokytojų, tėvų, kitų bendruomenės narių pasaulis bei stiprinamas ir nuolat palaikomas aktyvus bendruomeninis gyvenimas. Tai nuostabi proga ir galimybė stabtelti kasdienoje, atsitraukti nuo įsisukusios rutinos bei išlaikyti mūsų budrumą gyvenimo tėkmei ir esmei. Bendra džiaugsmo ir bendrystės patirtis suvienija visą mokyklos bendruomenę, o dainavimas, šokiai, istorijų pasakojimas, maistas ir dalijimasis yra svarbi ritmingų metų švenčių dalis.

Mokslo metų pradžios šventė (09.01) 

Visų mūsų šventė, atverianti vartus į naujus mokslo metus. Jos metu sugiedame Lietuvos himną, susitinkame vieni kitus bei dainuodami „Vingiuoja kelias vis tolyn“ šilko koridoriumi palydime vaikus ir mokytojus į pirmąją metų pamoką.

Mykolinių žaidimas (09.29) 

Rugsėjo paskutinėmis dienomis minime Šventojo Jurgio, Arkangelo Mykolo ir Drakono istoriją, kurios esmė – šviesos ir tamsos, gėrio ir blogio akistata. Naujuosius mokyklos narius įšventiname į Šv. Jurgio riterius, žaidžiame Mykolinių žaidimą, vaišinamės obuolių pyragais.

Žibintų šventė (11.09)

Švenčiant Šv. Martyno dieną susitinkame sutemus. Vyresniųjų klasių vaikai vaidina spektaklį, pasišviesdami vaikų pasidarytais žibintais einame į tradicinę žibintų eiseną, o sugrįžus aplink laužą dainuojame dainas, stebime pasirodymus.

Advento spiralė (12.04 - 05)

Tamsoje, eglišakiais kvepiančioje bei tėvų dainuojamomis Advento dainomis užpildytoje erdvėje užgimsta šviesa. Savo širdyse išsaugodami šviesą grįžtame į tamsą laukti Didžiųjų metų švenčių.

Pavasario koncertas ir mugė (05.31)

Mokslo metų užbaigtuvės, kuomet pasidaliname tuo, ką nuveikėme per metus: vyksta koncertas, mokinių darbų paroda, pasirodymai, šurmuliuoja bendruomenės organizuojama kavinė, mugė.

Bendruomenės Kalėdinis vaidnimas (12.15-22)

Jėzaus užgimimo istorija tėvelių lūpomis vaikams.

Atostogos

Rudens atostogos 10.30 – 11.03 (į mokyklą grįžtame 11.06)
Žiemos (Kalėdų atostogos) 12.27 – 01.05 (į mokyklą grįžtame 01.08)
Žiemos atostogos 02.19 – 02.23 (į mokyklą grįžtame 02.26)
Pavasario atostogos 04.02 – 04.05 (į mokyklą grįžtame 04.08)

Paskutinė mokslo metų diena:

I-IV klasių – 06.07
V-VII klasių – 06.19